14.1 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůPodnikáníVyužijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Využijte dovolenou v zimě na lyžování a získáte následující výhody

Mnozí ho podceňují, ale právě v zimním období je pohyb důležitější. Vyhneme se tak snáze virům, únavě a nepříjemnému nachlazení, protože tělo je díky fyzické aktivitě prokrveno a dobře připraveno odolávat nechtěným útokům z vnějšího prostředí.

Podmínky pro provádění pohybu jsou však horší. Pokud si ale volné dny po práci vyplníte lyžováním, rezervujete moderní chatu na víkend, dodáte tělu vše, co potřebuje. V našem článku vám prozradíme, proč je lyžování jedním z nejproduktivnějších způsobů fyzické aktivity na čerstvém vzduchu.

Čtěte také:

5 věcí, které musíte vidět v Českém Švýcarsku

Čtěte také:

Mystická Česká republika – navštivte místa se silnou energií

Čtěte také:

Cykloexpedice českou Vysočinou

Čtěte také:

Bizarní zvyky národů z celého světa

Lyžování zlepšuje zdraví
V procesu lyžování se aktivuje průtok krve a dýchání. Při lyžování, jako při každém jiném druhu pohybu, se srdce častěji stahuje, krev rychleji cirkuluje přes cévy, které se zároveň rozšiřují. Dýchání se stává častěji a hlouběji, což znamená, že krev je lépe nasycena kyslíkem a dodává jej do všech orgánů a tkání těla. Příznaky nedostatku kyslíku zmizí a metabolické procesy se zrychlí.

A pokud se o tom chcete přesvědčit „na vlastní kůži“ využijte k získání těchto výhod několikadenního lyžování v krásných Tatrách.

Čtěte také:

Překyselení těla - projevy a důsledky

Čtěte také:

Podpora EU pro uhelné regiony nepomohla příliš klimatické transformaci

Fyzická aktivita při teplotách pod nulou má navíc otužující účinek, zvyšuje ochranné funkce organismu. Člověk, který se věnuje lyžování, méně chytí nějaké infekce a přece jen onemocní, snáší to tělo bez komplikací a rychle se uzdraví.

Lyžování posiluje všechny svaly
Při lyžování se zapojují do pohybu téměř všechny svalové skupiny, nejen velké, ale také sekundární. V tomto případě maximální zatížení dopadá na svaly dolních končetin – stehna a dolní končetiny, svaly zad, jakož i horní končetiny, pracují o něco méně aktivní.

Takové zatížení svalů vede ke zvýšení jejich tónu. Získávají atraktivní tvar, stávají se silnějšími. Vytrvalost sportovce se zvyšuje. Samozřejmě, lyžování vám nepomůže na 100% vybudovat velké svaly, je to ale skvělý způsob, jak si je udržet v dobré kondici. Tak to na kvalitních lyžích a v dobré dámské zimní bundě vyzkoušejte

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články