14.1 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůRady a NávodyJak vypadat dobře na fotkách

Jak vypadat dobře na fotkách

Každý může vypadat fotogeničtěji.

Přemýšlíte, jak bude vypadat ta fotografie na novém občanském? Co udělat, abyste na záběrech z rodinné oslavy zazářili?

Čtěte také:

Freeride v oblasti Dachstein - Krippenstein

Čtěte také:

Maledivy, vše co potřebuješ vědět o dovolené bez cestovky

Čtěte také:

Ostrov Madagaskar: Zajímavosti, dovolená, rady pro cestování v kostce

Čtěte také:

Nejteplejší a nejchladnější světová místa

Čtěte také:

Nejlepší neobvyklé aktivity v Jižní Africe

Nebo chcete jen reprezentativněji vyfotit „selfie“ na instagram?

V dobách sociálních sítí, na kterých se snímky šíří rychlostí blesku a už je neukryjete jen tak doma v zásuvce, naštěstí existují osvědčené tipy, které vám v těchto otázkách mohou pomoci.

Čtěte také:

5 TIPŮ na ozdobený bílý stromek

Čtěte také:

Suchá pokožka kdekoliv na těle může mít snadné řešení

Čtěte také:

Kvalita šicího stroje na prvním místě

Čtěte také:

Deset tipů, co číst na letní dovolené

Co ano a co ne při focení
Pokud máte fotografie, na kterých sami se sebou nejste spokojeni, v první řadě identifikujte, co je podle vás hlavní problém.

Jedná se o zavřené nebo červené oči? Světlo? Nevhodný úhel? Nepřirozený úsměv, problémy s pletí či dokonce výběr oblečení, které vám nesluší?

Následně vyzkoušejte postupovat podle následujících bodů:

 1. Vyberte fotografie, které jsou vaše oblíbené a vypadáte na nich dobře. Všímejte si prvků, které vás podle vašeho názoru činí fotogeničtějšími. Naleznete nějaký vzorec? Možná se vám líbí póza, úsměv, určitý úhel, ve kterém stojíte. Při nejbližším focení se snažte tyto prvky zopakovat.
 2. Pokud máte tendenci mrknout nebo přivřít oči vždy, když se ozve zvuk fotoaparátu, zkuste zavřít oči těsně před ním a pomalu je otevřete v momentě, kdy fotograf stiskne knoflík. Ideální je, když vám fotograf či fotografka odečítají alespoň tři sekundy předtím, abyste se mohli připravit.
 3. Vyhněte se dvojité bradě tak, že se posnažíte natáhnout krk a mírně vystrčíte hlavu, čelo tahejte dopředu. Bradu jemně skloňte směrem dolů.
 4. Nezapomeňte na správný úhel. Pokud se postavíte k fotoaparátu přímo čelem, nemusí to „vypálit“ lichotivě. Místo toho se vytočte mírně do strany, vaše rysy tak dostanou větší „hloubku“.
 5. Vyzkoušejte pózu, která je typická pro hvězdy na červeném koberci – natřete se, ruku si položte na bok, natočte tělo jemně do strany a hlavu pootočte k objektivu. Budete vypadat štíhlejší.

Beyoncé, Karolina Kurkova, Blake Livelyová (zdroj: TASR)

 1. Pro muže platí následující – také se neobracejte směrem k objektivu čelem, ale mírně stranou. Nohy rozkročte na šířku beder, jedna může být jemně pokrčená a druhá vystrčená pár centimetrů dopředu. Ruce v kapsách v tomto případě vůbec nepřekážejí, působí ležérně.
 2. Pokud jste vyšší než osoba, která vás fotí, je vhodnější, abyste seděli. Záběry shora celkové postavě polichotí víc než naopak.
 3. Nestůjte při focení přímo pod světlem či lampou, na tváři se vám mohou objevit nepěkné stíny. Vhodné je, jste-li čelem k přirozenému dennímu světlu. Postavte se například před okno.
 4. Nezapomeňte, že make-up by měl být přiměřený a ne přehnaný. Naneste si světlejší rtěnku, tmavá by vám opticky mohla zmenšit rty a vypadala byste i starší. Na vlasy si stříkněte trochu spreje, který jim dodá lesk.

Pokud chcete, aby vaše oči na fotografii vypadaly větší a otevřenější, pomohou řasy plné objemu, použijte tedy vhodnou řasenku. Aby se vám tvář neleskla, vhodný je matující krém či make-up.

 1. Zapomeňte na „syry“. Když chcete mít na záběru pěkný a přirozený úsměv, raději myslete na něco vtipného, ​​nebo si představte své oblíbené jídlo. Případně si povídejte s fotografem něco zábavného.

Jak na dobrou selfie?

 1. Může to znít jako samozřejmost, ale dobré světlo je základ. Důležité je co nejpřirozenější osvětlení, tedy v nejlepším případě denní svit. Najděte si v místnosti takový bod, ve kterém je váš obličej osvětlen rovnoměrně od čela, přes tváře až po bradu a nemáte na ní žádné stíny.
 2. Nakloňte hlavu. Nedívejte se přímo do kamery, ale lehce nad nebo pod ni. Bradu směřujte dolů.
 3. Nezapomeňte na to, co je v pozadí. Nejlepší selfie jsou ty, na kterých je za vámi něco opravdu zajímavého, ale zároveň i ty, které mají docela jednoduché pozadí.
 4. Vyhněte se klišé na fotkách jako jsou například vyšpulené rty či vyplázený jazyk. Lidé je většinou používají, když nevědí, jak se před fotoaparátem tvářit přirozeně.
- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články