14.1 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůPrůmyslVětšina velkých ekonomik se nadále zpomaluje

Většina velkých ekonomik se nadále zpomaluje

Informovala o tom Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj.

Složené vedoucí indikátory, které sestavuje Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj, v říjnu nadále naznačovaly zpomalení hospodářského růstu v zemích sdružených v OECD a ve většině velkých ekonomik.

Čtěte také:

Rakousko od pondělí 8. listopadu zpřísňuje pravidla pro neočkované

Čtěte také:

3 věci, které zažijete pouze v Záhřebu

Čtěte také:

Tel Aviv: Dovolená v Amsterdamu Blízkého východu

Čtěte také:

Neapol - Co vidět a je třeba se ho opravdu bát?

Čtěte také:

Zapomenutý východní Island

Čtěte také:

Labradorit

Organizace o tom informovala ve zprávě, kterou zveřejnila ve středu.

Indikátory, jejichž hodnotu zhoršuje vysoká inflace, rostoucí úrokové sazby a klesající akciové trhy, naznačují zpomalování ekonomik USA, Velké Británie a eurozóny, včetně Německa, Francie a Itálie.

Čtěte také:

Meta oznámila velké propouštění, klesají její příjmy

Čtěte také:

Majitelům se usnadní užívání pozemků a staveb

Čtěte také:

Sulík odmítl jednání s ministerstvem financí o podpoře státního rozpočtu

Avšak japonský CLI signalizuje pokračování stabilního hospodářského růstu.

Signály z velkých nových tržních ekonomik jsou smíchány. Čínský CLI ukazuje předběžné náznaky stabilizace. Podobné signály se objevují také v Brazílii. Avšak CLI pro Indii naznačuje zpomalování hospodářského růstu.

Evropská komise se obává, že převzetí herního vydavatelství Activision Blizzard koncernem Microsoft může poškodit hospodářskou soutěž, a proto spustila hloubkové vyšetřování fúze. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Reuters a DPA.

Microsoft oznámil akvizici společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy USD (68,73 miliardy eur) v lednu. Mělo jít o největší obchod v historii herního průmyslu.

Komise v úterý oznámila, že hloubkově přezkoumá dohodu. Její předběžné vyšetřování totiž ukázalo, že transakce může snížit konkurenci „na trzích distribuce videoher pro konzole i osobní počítače,“ včetně předplatitelských služeb a cloudového hraní.

Akvizice by měla výrazně posílit pozici Microsoftu na rychle rostoucím trhu videoher. Komise uvedla, že do 23. března 2023 rozhodne, zda dá transakci zelenou nebo ji zablokuje. Britský antimonopolní úřad má podobné obavy jako KOMISE a také akvizici ještě neschválil.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články