14.1 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůVýrobaAustralanka začala vyrábět mýdla z mateřského mléka, poptávka je obrovská

Australanka začala vyrábět mýdla z mateřského mléka, poptávka je obrovská

Co dělat, když má matka více mléka, než potřebuje? Vyrábět kosmetiku.

Jasmine Overton (37) z Queenslandu v Austrálii se již nějakou dobu věnuje výrobě mýdel a ručně vyráběných kosmetických přípravků.

Čtěte také:

Jak hledat fotolokality

Čtěte také:

Jak se vrátit na Marshallovy ostrovy?

Čtěte také:

Anglická riviera - sluneční rozkvetlá oáza v deštivé krajině

Čtěte také:

Quito – hlavní město Ekvádoru

Čtěte také:

Hlinikárna Slovalco definitivně zastaví výrobu primárního hliníku

Čtěte také:

Nedostatek polovodičů vedl k celosvětovému nedostatku přibližně 18 milionů vozů

Čtěte také:

Pekaři varují. Pokud stát nepomůže, ceny vzrostou na historické úrovně

Čtěte také:

Útlum výroby aut se nezopakoval, je srovnatelný s minulým rokem

Na trhu jich je mnoho a každá zručnější žena by si některé receptury dokázala doma „namíchat“ i sama. Základem jsou kvalitní oleje, esenciální oleje a másla, mléka či sádla.

Čas od času se však ve světě najde i inovátorství v oblasti kosmetiky, které přímo „křičí“ selským rozumem. A to je případ Jasmine, matky dvou dětí.

Moment „osvícení“ u ní nastal, když si její sestra stěžovala, že má tolik mléka, že netuší, co s ním má dělat. Její mladší sestra Chrystal jí tak vnukla skvělý podnikatelský nápad.

Vyrábět mýdélka z mateřského mléka. Není žádným tajemstvím, že mateřské mléko je tou nejvýživnější a nejdůležitější potravinou, kterou matka může dát svému dítěti po porodu.

Přirozeně buduje imunitu batolete a dodává mu potřebné vitamíny a minerály. Je přímo superpotravinou a logicky z toho vyplývá, že jeho složení může přinášet benefity i dospělým lidem a nejen konzumací, ale i aplikováním zvenčí, tedy například na pokožku.

Mýdla vyrobená „na míru“
Jasminine mýdla z mateřského mléka jsou k pokožce šetrná. Mléko, které Chrystal vyprodukuje navíc, ukládá Jasmine do mrazáku.

Množství, které potřebuje poté vybere, nechá rozmrazit, smíchá ho s vybranými oleji a nechá odležet po dobu 4 až 6 týdnů. Tekutou masu pak nalije do forem a nechá ztuhnout.

Jak sama řekla pro Daily Mail, její produkt pomáhá zjemnit pleť, redukovat zarudnutí pokožky, mastnotu, akné, podráždění i svědění. Dá se říci, že Australanka objevila tekuté zlato. Také její sestra Chrystal, používá toto mýdlo při koupání sebe i svých dětí.

Jasmine vyrábí mýdla již několik let. Nejprve experimentovala s kokosovým olejem, olivovým olejem, kakaovým a bambuckým máslem i kozím mlékem.

Produkty prodávala nebo věnovala rodině a blízkým, postupně, i když pomalu se její byznys rozrůstal a zákazníci se neustále vraceli.

Výrobky z mateřského mléka nyní kupují mnozí ze zvědavosti, ale také s vědomím, že jde o skutečně výživný produkt vyrobený poctivě doma.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články